Zbliża się wielkimi krokami lato a ja znowu zastanawiam się nad tym czy uda mi się pokazać w latko w krótkiej spódniczce. Na początku marca zaczęłam szukać zabiegów tzw. Wyszczuplająco – ujędrniających.

- Znalazłam !!! – pomyślałam.

Znalazłam w Internecie entomologię. Przeczytałam, że jest  to jedna z najskuteczniejszych metod kształtowania sylwetki. Zapewnia znakomite rezultaty w zwalczaniu cellulitu oraz nadwagi. Zapisałam się na 10 zabiegów.

Endermologia przy zakupie np. 10 zabiegów kosztuje około 80 – 100 zł za zabieg. Jest to dość przyjemny zabieg polegający na masażu całego ciała specjalną głowicą  wyposażoną w dwie ruchome rolki. Masowany fałd skóry jest uprzednio zassany przez podciśnienie wytwarzane w specjalnej komorze. Moc ssania można zmniejszyć lub zwiększyć w zależności od odczuwalnego bólu. Zabieg trwa ok 40 minut ( zakładamy specjalny kostium), w trakcie których wykonywany jest masaż limfatyczny ciała, ze szczególnym uwzględnieniem partii dotkniętych cellulitem bądź nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Faktycznie jest to zabieg który poprawia jędrność i koloryt  naszego ciała jednak nie zauważyłam abym straciła choć centymetr w obwodzie lub mój celulitis znikł J. Celulitis nieco jest mniej zauważalny.

Reasumując – endermologia nie czyni cudów ale na pewno poczujemy się nieco lepiej w swoim ciele po serii takich zabiegów.