Dlaczego twarda i dlaczego matka? Czyżby kolejna feministka obnażająca się przed milionem potencjalnych czytelników? Pokazująca swoje silne ego, biorąca wszystkie sprawy na własną klatę?

 Otóż nie. Przede wszystkim jest nas dwie: Magda i Agnieszka. Obie jesteśmy siostrami po trzydziestym roku życia. Pochodzimy z Warszawy ale kilka lat temu z już zatłoczonego miasta przeniosłyśmy się na jego obrzeża.

Twarda – bo nikt nie może nami manipulować, bo nie możemy usiąść i narzekać, jesteśmy po rozwodach, w kolejnych udanych związkach, już po niezłych przejściach, ale w końcu szczęśliwe. Bo chcemy podzielić się z wami naszymi spostrzeżeniami choćby takimi przyziemnymi jak: naprawiać samochód, pomalować mieszkanie, co czytać do poduszki,  jak zadowolić faceta- męża w sypialni, jak konstruktywnie rozporządzać czasem, co się sprawdza, gdy nagle mamy niezapowiedzianych gości, a w lodówce pustka…. I trochę poważniej : opowiemy, jak żyć z chorobą Hashimoto. Będziemy zastanawiać się czy dziś kultura może być nielegalna, czy następuje upadek religii, czy w swoim życiu zdążymy spełnić swoje marzenia, czym jest szczęście w czasach, kiedy czas przyspieszył swój bieg?  Twarda, bo mimo tylu myśli błąkających się po labiryncie pytań, pragnień, życzeń musimy spojrzeć przed siebie i po prostu być. Być kobietami, żonami, matkami.

 Matka – bo mamy dzieci i to sporo  :-D . Najmłodsze ma w tej chwili 9 miesięcy, a najstarsze 13 lat. Ten blog będzie naszym lustrem, w którym będziemy odbijać kwestie związane z ich wychowywaniem. Poruszymy tematy nie tylko pieluszek, zabawek, wózków, posiłków, czy też wyboru przedszkola, szkoły, ale omówimy poważne problemy związane z dorastaniem dzieci. Pokażemy jak można kreatywnie organizować czas spędzany z dziećmi, słuchać ich potrzeb. Zaprezentujemy  wam nasze bajki i opowiadania, które same piszemy. Również podzielimy się z wami radami jak być perfekcyjną gospodynią domową. Doradzimy jak sprzątać i co robić by nie zbierała się metrowa kupa rzeczy do prasowania.